Tu znajdziesz pracę
Podstawowe zadania Biura Karier:
- przygotowanie studentów i absolwentów do aktywnego poszukiwania pracy
- gromadzenie ofert pracy stałej i czasowej dla studentów i absolwentów wszystkich kierunków
- prowadzenie bazy danych studentów i absolwentów poszukujących pracy
- poradnictwo zawodowe dla studentów i absolwentów
- udział w targach pracy i w szkoleniach dotyczących działalności biur karier
- aktualizowanie informacji o bieżącej sytuacji na rynku pracy
- wspópraca z Ogólnopolską Siecią Biur Karier
CELE PROJEKTU
Projekt opiera się na założeniu, że społeczeństwo oparte na zaawansowanej wiedzy stanowi klucz do poprawy ilościowych i jakościowych wskaźników zatrudnienia w Unii Europejskiej, w tym w Polsce. Szkolenia zawodowe to zasadnicze priorytety Unii Europejskiej umożliwiające osiągnięcie celów lizbońskich. Poprzez promocję uczenia się przez całe życie projekt przyczynia się do rozwoju regionu jako społeczeństwa opartego na wiedzy, charakteryzującego się trwałym wzrostem gospodarczym, zwiększeniem liczby i atrakcyjności miejsc pracy.
Projekt przewiduje zorganizowanie trzech wyjazdów stażowych do Plymouth w Wielkiej Brytanii. Przewidywany czas trwania stażu dla każdej z grup to 8 tygodni.
W projekcie weźmie udział 15 absolwentów AWF Józefa Piłsudskiego w Warszawie (ukończenie studiów w latach 2005-2009), w tym:
* I wyjazd: 5 absolwentów Wydziału Wychowania Fizycznego z kierunku Wychowanie Fizyczne,
* II wyjazd: 5 absolwentów Wydziału Wychowania Fizycznego z kierunku Fizjoterapia,
* III wyjazd: 5 absolwentów Wydziału Rehabilitacji z kierunku Turystyka i Rekreacja.
Zagraniczny staż zawodowy otworzy przed absolwentami nowe możliwości rozwoju, nie tylko dzięki zakresowi merytorycznemu. Będzie on również okazją do rozwoju kompetencji związanych z poruszaniem się na rynku pracyoraz poszukiwaniu nowych możliwości rozwoju zawodowego. Pozwoli na zestawienie umiejętności nabytych podczas studiów z wymaganiami stawianymi na europejskim rynku pracy. Taka wiedza z pewnością będzie czynnikiem motywującym i ułatwiającym start zawodowy uczestników projektu.
CZAS TRWANIA STAŻU: 8 TYGODNI
PRZYGOTOWANIE JĘZYKOWE I KULTUROWE więcej...
FINANSE więcej...
Projekt zakłada, że jego uczestnicy będą mieli zabezpieczone podstawowe koszty związane z udziałem w projekcie. Zaplanowany budżet projektu przewiduje zagospodarowanie środków finansowych tak, by uczestnicy nie ponosili żadnych dodatkowych wydatków związanych z udziałem w projekcie. AWF w Warszawie zobowiązuje się do: * opieki nad grupą uczestników w trakcie trwania stażu - kontakt drogą telefoniczną oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej, Organizacja partnerska będzie odpowiedzialna za: * organizację staży zawodowych z uwzględnieniem kierunku kształcenia Uczestników, Uczestnicy nie otrzymują wynagrodzenia za odbyty staż.
* nadzorowania realizacji projektu od strony merytorycznej,
* organizacji podróży oraz zabezpieczenia kosztów podróży do kraju partnerskiego, w tym: pokrycie kosztów związanych z dotarciem grupy do miasta docelowego: Warszawa - Plymouth (Wielka Brytania) oraz transportu lokalnego w ramach projektu,
* zabezpieczenia kosztów organizacji stażu zawodowego,
* zabezpieczenia kosztów zakwaterowania i wyżywienia,
* organizacji ubezpieczenia dla uczestników (ubezpieczenie zdrowotne, od następstw nieszczęśliwych wypadków, OC, ubezpieczenie na czas podróży),
* zabezpieczenia kosztów związanych z programem kulturowym i społecznym.
* zapewnienie wysokiego poziomu staży w organizacjach przyjmujących,
* opiekę nad grupą uczestników - 24/7 wsparcie, rozpoczynające się od momentu spotkania uczestników z przedstawicielem organizacji pośredniczącej, w momencie ich przylotu na lotnisko w Wielkiej Brytanii.
* organizację zakwaterowania i wyżywienia dla uczestników w Plymouth (zakwaterowanie w rodzinach, z pełnym wyżywieniem),
* organizację transportu lokalnego (karty miejskiej),
* organizację programu kulturowego i programu adaptacji społecznej,
* umożliwienie uczestnikom udziału w nieodpłatnym kursie języka angielskiego (4 godz. tygodniowo, w godzinach wieczornych - po pracy, dla chętnych),
* przygotowanie Certyfikatów udziału w stażu zawodowym oraz pomoc w uzyskaniu dokumentacji EUROPASS Mobility.
PROGRAM STAŻU więcej...
1. Wyjazd (po 8 tygodni na przestrzeni podanych okresów). Podane terminy - w przypadku uzasadnionej sytuacji - mogą ulec przesunięciu. Uwaga: Termin wyjazdu grupy z Turystyki i Rekreacji został przełożony na styczeń - marzec 2010r. 2. Adaptacja w miejscu pracy: tydzień pierwszy.
* I grupa: styczeń - marzec 2009 (5 osób z kierunku Wychowanie Fizyczne),
* II grupa: kwiecień - czerwiec 2009 (5 osób z kierunku Fizjoterapia),
* III grupa: wrzesień - listopad 2009 (5 osób z kierunku Turystyka i Rekreacja).
* nawiązanie relacji z opiekunem stażu (Work Place Supervisor - opiekun stażu w organizacji goszczącej) oraz ze współpracownikami,
* zapoznanie się z organizacją goszczącą,
* zapoznanie się z wymogami obejmowanego stanowiska, zawartymi w "job description".
3. Realizacja zadań na powierzonym stanowisku pracy: 2 - 8 tydzień.
4. Wykonywanie przydzielonych obowiązków,
5. Uczestnictwo w cotygodniowych spotkaniach z opiekunem stażu z ramienia organizacji pośredniczącej,
6. Przygotowanie cotygodniowych i comiesięcznych raportów z przebiegu stażu, zaakceptowanych przez opiekuna w miejscu pracy.
7. Upowszechnianie projektu zgodnie z wymogami programowymi: w czasie trwania projektu i po jego zakończeniu.
INFORMACJA O REKRUTACJI więcej...
I etap rekrutacji obejmuje dostarczenie do Biura Karier AWF, tzw. DOKUMENTÓW RAKRUTACYJNYCH (informację o DOKUMENTACH REKRUTACYJNYCH znajdziesz, klikając tutaj). W ciągu 2 tygodni od terminu zakończenia rekrutacji zbierze się komisja, która dokona oceny zgłoszeń pod kątem osobistych motywacji do wyjazdu oraz spełniania wymogów rekrutacyjnych. Wyniki rekrutacji (lista osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie oraz lista rezerwowa) zostaną zamieszczone na stronie projektu. Następnie osoby zakwalifikowane do uczestnictwa w projekcie będą zobowiązane dostarczyć DOKUMENTY WYJAZDOWE (informację o DOKUMENATCH WYJAZDOWYCH znajdziesz, klikajac tutaj). UWAGA:
Z uwagi na spore zainteresowanie udziałem w projekcie ze strony beneficjentów programu Erasmus i niewielkiej ogólnej liczbie zgłoszeń, po dodatkowych ustaleniach z Narodową Agencją Programu Leonardo da Vinci została podjęta decyzja o dopuszczeniu możliwości udziału w programie osób, które korzystały podczas studiów z wyjazdów zagranicznych w ramach Programu Erasmus (Sokrates - Erasmus), jeśli w momencie składania aplikacji są one absolwentami i jednocześnie nie studiują na studiach II stopnia lub na drugim kierunku. Podczas rekrutacji w pierwszej kolejności będą rozpatrywane aplikacje osób, które nie uczestniczyły w programie Erasmus.