Prodziekan d/s Dydaktyki Wydziału Rehabilitacji
Dr Andrzej Gryglewicz
Urodził się 1967 roku w Tarnobrzegu. W latach 1983−1987 uczęszczał do miejscowego liceum ogólnokształcącego. W 1987 roku podjął studia na Wydziale Wychowania Fizycznego AWF w Warszawie. W 1989 roku rozpoczął równoległe studia psychologiczne i filozoficzne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (wówczas ATK). Studia w AWF (specjalność: pedagogika specjalna) ukończył w 1991 roku. Dyplom magistra psychologii uzyskał dwa lata później. Po ukończeniu studiów podjął pracę na stanowisku asystenta w Katedrze Psychospołecznych Problemów Rehabilitacji Wydziału Rehabilitacji. W dniu 19 czerwca 2001 roku obronił pracę doktorską na temat System wartości i postawy wobec osób niepełnosprawnych studentów rehabilitacji. Promotorem pracy była prof. dr hab. Antonina Ostrowska z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN.
W 2001 roku zostaje adiunktem w Pracownii Bioetyki i do dnia dzisiejszego prowadzi zajęcia i wykłady z zakresu etyki, bioetyki, filozofii medycyny i psychologii rehabilitacji. W pracy badawczej interesuje się zagadnieniami z zakresu filozoficznych i etycznych aspektów medycyny i rehabilitacji oraz psychospołecznymi aspektami niepełnosprawności i aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych. Jest autorem i współautorem kilku projektów badawczych.
Dotychczas napisał i opublikował niemal 30 prac z zakresu psychologii, psychoonkologii, filozofii kultury fizycznej i etyki, głównie poświęconych problematyce zdrowia i niepełnej sprawności. Uczestniczył czynnie w kilkudziesięciu międzynarodowych i krajowych konferencjach, sympozjach i spotkaniach naukowych.
Jest członkiem naukowych towarzystw tj. Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji i Intenational Society of Physical and Rehabilitation Medicine. W latach 1995−2005 pełnił funkcję członka zarządu Stowarzyszenia Integracyjny Klub Sportowy. Brał czynny udział w organizacji Mistrzostw Europy i kilku Pucharów Świata w szermierce na wózkach w latach 2000−2004. Od ponad pięciu lat jest sekretarzem redakcji i redaktorem prowadzącym czasopisma „Advances in Rehabilitation” (www.adreh.com) wydawanego przez warszawski AWF i Polskie Towarzystwo Rehabilitacji. W kadencji 2002−2005 był członkiem Rady Wydziału Rehabilitacji i kilku senackich komisji.